X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
زمان ثبت : 22 خرداد 1390 در ساعت 22:29 ~ چاپ مطلب
نویسنده : Mina

عنوان : مقدمه برای مصاحبه های کاری


به توصیه یکی از دوستان کتاب اینترویو بدون ترس را به صورت خلاصه شده  و با ذکر نکات پراهمیت بخش به بخش براتون اینجا می گذرام و امیدوارم که این نکات بتونه در پیدا کردن کارهای عالی بهتون کمک کنه .

در بخش مقدمه علت اینکه چرا مصاحبه های شغلی همیشه ترسناک به نظر میرسند توضیح داده شده از جمله اینکه مصاحبه های شغلی گفتگوهای معمولی نیستند و وقتی روی صندلی داغ جهت مصاحبه می نشینیم کنترل همه چیزدر اختیار مصاحبه کننده میباشد تا مصاحبه شونده.

خوشبختانه بیشتر از 60 درصد خود مصاحبه کننده ها با تجربه نمی باشند و برای این کار دوره ندیده اند و اغلب ابراز کرده اند که موقع مصاحبه خود آنها هم عصبی و دستپاچه هستند . با خواندن این مطالب شما در مصاحبه های بعدیتان متوجه خواهید شد که مصاحبه کننده با تجربه میباشد یا خیر ! و چه بسا که شما بسیارآماده تر از خود مصاحبه کننده در مصاحبه حاضر شوید علیرغم ترس از مصاحبه.

زمانیکه آشنایی کامل به  نکات مربوط به مصاحبه را پیدا کنید دیگر فکر نخواهید کرد که کنترل کننده مصاحبه شما نیستید تا جائیکه شما میتوانید جلسه مصاحبه را به خوبی کنترل کرده و ترسهای خود راتبدیل به هیجان و اشتیاق نمائید.

متاسفانه یک ایراد اساسی که خیلی از ماها داریم این است که دستاوردهای دیگران همیشه در نظر ما با ارزش وگرانبها هستند و دستاوردهای خود ما کم ارزش  و در مصاحبه ها هم سعی می کنیم که در مورد توانائیهای خود زیاد صحبت نکنیم به دو دلیل یکی اینکه بعد از استخدام نتونیم  کارای خواسته شده را به خوبی انجام بدهیم و دوم اینکه در مصاحبه فروتن به نظر برسیم .  

دردرجه اول ما باید با تمرین نقاط قوت خودمون را بتونیم در مصاحبه ها بیان کنیم  زیرا این توانائیها  باعث شدن که ما برای کار آگهی شده درخواست بدیم و این توانائیها واقعی هستند و ما آنها را واقعا انجام داده و تجربه کرده ایم و اغراقی در کار نیست وابراز آنها فقط بیان واقعیات خواهد بود .

در واقع مصاحبه یک فرصتی است که در اختیار ما گذاشته میشود که به کارفرما بگیم دستاوردهای گذشته ما چه چیزهایی بوده اند و چه طور ما اگر به استخدام شرکت در بیائیم به آنها کمک خواهیم کرد و چگونه در رشد شرکت نقش خواهیم داشت.

نکته اساسی در کلیه مصاحبه ها این است نقاط قوت خود را بشناسیم و نمونه های ملموس و افتخار آمیز  از دستاوردهای خود بیاوریم  و به نحو ممکن بتوانیم خودمون را ارائه کنیم .