X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمان ثبت : 5 دی 1390 در ساعت 14:28 ~ چاپ مطلب
نویسنده : سعید

عنوان : اطلاعات کلی در مورد کشور استرالیا(1)


مساحت : 7،692،030

جمعیت :  20.06 میلیون نفر برطبق سرشماری رسمی 2006 

پایتخت : کانبرا با جمعیت 332800 نفری

سیستم حکوتی : سلطنت مشروطه استقلال از بریتانیا در سال 1901

واحد پولی :دلار استرالیا (AUD با سمبول $A) برابر با 100 سنت.اسکناس ها به صورت،5 100،50،20،10 و سکه ها به صورت 2 و 1 دلاری ($A)و 50،20،10،5 سنتی وجود دارند .


استرالیا راه دوری را از زمانی که کاپیتان کوک در سواحل این کشور پهلو گرفت پشت سر گذاشته است .براستی این کشور  به دو بخش استرالیا مدرن و  بومی تقسیم شده است .

این قاره ابتدا به نام  Terra Australis (سر زمین جنوبی)  توسط اروپایی ها شناخته میشد .

شهرک های  اولیه در سال 1606 توسط کمپانی هند شرقی بنا گردید .تا سال 1868 بریتانیا بیشتراز  160000محکوم را به استرالیا تبعید کرد  و این امر سبب سر برآوردن  بزرگترین  شهرهای مدرن ساحلی از تبعیدگاه های اولیه شد .سر انجام امپراطوری بریتانیا مدعی حکومت بر سراسر قاره شد  و این آغازی بر برخوردهای بیرحمانه با بومیان این سرزمین شد این شرایط در هنگام تب طلا و هجوم مهاجران داوطبلب به سرزمین های داخلی بدتر شد .

روز ملی پوزش (National Sorry Day) در سال 1998 به عنوان اقدامی سمبلیک در تقویم استرالیا ثبت شد تا  تمایل جامعه مدرن و پیشرو استرالیا در مواجهه با اصل خود را نشان دهد .

هم اکنون didgeridoo (شیپور های دراز بومیان) و بومرنگ از نمادهای استرالیا هستند .

یکی از برادران بومی استرالیا در حال نواختن didgeridoo 


توریستهای زیادی به استرالیا میروند تا غنودن خورشید را در صخره  یکپارچه حماسی قرمز و نارنجی     (uluru(Ayers Rock را به تماشا بنشینند . 

بی خیال بودن در سرزمین اینچنین تابان کار دشواری به نظر نمی آید .شما میتوانید حتی یک کار استرالیایی (َAussie thing) مانند موج سواری انجام دهید .آموزشگاههای موج سواری در سرتاسر استرالیا فعال هستند .

استرالیا ممکن هست جزیره ای بیش نباشد اما بزرگترین  آن  در دنیا میباشد که شامل  چندین سرزمین مسحور کننده می باشد  از صحرا (Barren desert )که کانگاروها و Emu(شترمرغ استرالیایی) در محیط بی آب و علف آن می جهند تاجنگلهای گرمسیری و نا همواریهای پر پیچ و تاب.

بدور   از سایر قاره ها استرالیا دارای فراوانی در گو نه های منحصر بفرد گیاهی و جانوری میباشد .

آرمیده در آغوش اقیانوس آرام، استرالیا آش شله قلمکاری است از نفوذ فرهنگهای گو ناگون .

از بندرگاه  سیدنی و  ملبورن اروپایی تا China Town پر جنب جوش همه و همه به توریستها از هر نوع سلیقه خوش آمد میگو یند .

شترمرغ استرالیایی EMU


--------------------------------------------------------------

ََAccomodation  in Australia 

اسکان و سکونت  برای مسافران در استرالیا

هتل ها :

هر ایالتی گزینشی  از هتل های مشهور و با قدمت از هتلهای زنجیره ای بین المللی دارد  .بیشتر اقامتگاه ها در خارج از شهر هستند و بزرگراهای خارج از شهر اغلب دارای  متلهای برای اقامت خانوادگی در واحدهای مجزا می باشند .بیشتر هتلها و متلها اتاقهایی با امکاناتی نظیر تلفن و سرویس حمام و دستشویی مجزا و یخچالی کوچک و چایی ساز هستند .تفاوت بیت هتل و متل در استرالیا به لحاظ قانونی در ملزم بودن هتلها در داشتن با.ری عمومی می باشد .پس شما متلهایی با استاندارد خوبی را  در سرویس دهی و راحتی می بینید که با.رها را فقط برای مهمانان رزرو میکنند .

هتلها و متلها در استرالیا توسط  کلاب های اتوموبیل سواری به صورت   ستاره ها(1تا5) رده بندی میشوند .در اغلب موارد اتاقها در نرخ های گو ناگون بسته به اندازه و گوناگونی خدمات و امکانات  عرضه میشوند در اینجا اتاق مشرف به دریا به صورت ویژهای درست میباشد .به صورت عمومی هتلها در داخل شهرها گرانتر از هتلهای همتای آنان در مناطق حومه می باشند . برخی از هتلها با ستاره های توخالی اضافی نشان داده میشوند بدین معنا که امکاناتی کوچک بیشتری در آنها ارائه میگردند.

----

Self  Cateringهتل آپارتمان 

 این نوع اقامتگاه در مراکز توریستی در دسترس میباشند مخصوصا در سواحل شرقی این واحدهای توریستی نیز با سیستم امتیاز دهی 5 ستاره ای ( مشابه هتلها) رده بندی میشوند .

Bed& breakfast

خانه های شخصی هستند که در سرتا سر استرالیا با قیمت های کم در دسترس هستند .

Rural/Farmstay Accommodation 

در بسیاری از مناطق کمتر در دسترس این نوع اقامتگاه در مزارع و مراتع دام به شما جنبه ای دیگر از از زندگی در استرالیا را به نمایش میگذارد.

Country Pubاقامتگاه ییلاقی 

 این مکانها به شما غذا و آشامیدنی و مکانی  ساده اما راحت برای خواب ارائه میدهند .اینها اغلب به راحتی پیدا میشوند و  اکثرا نیازی به رزرو  ندارند .به هر حال استانداردها بسته به نوع pubو مکان آن متغیر میباشد.

Campus خوابگاه دانشجویی

کالجها و خوابگاه های دانشجویی معمولا مسکن گرانی را در خلال تعطیلات ( ماه می وآگوست و اواخر نوامبرتا اواخر فوریه ) برای دانشجویان و غیره ارائه میدهند .


Camping /Car vanning

تورهای کمپی سراسر کشور را پوشش میدهند مخصوصا مناطق بکر و وحشی تر را .علاقه مندان  در گروه های چند نفره به سرپرستی فردی با تجربه به عنوان راهنما به این نوع از سفر میروند .کلیه اعضا تیم در فعالیتهایی مثل شستن و پختن و غیره به تیم کمک رسانی میکنند .تمامی امکانات و وسایل حمل و نقل در دسترس میباشد بعضی از این کاروانها دارای حمام سفری نیز میباشند .بعضی از تورها با land rover امکانات محدود تری را عرضه میکنند .با اینکه برخی راننده و راهنما و آشپز را  نیز در استخدام دارند .اطلاعات کمپ در اغلب مراکز تو ریستی قابل تهیه میباشند .کمپها در پارکهای مخصوص کاروان ، پارکهای ملی و بقیه مناطق موجود میباشند .

زدن کمپ و اقامت در نواحی به جز مناطق در نظر گرفته شده برای این مورد غیر قانونی میباشد .

به علت آتش سوزی مداوم جنگلها سیاست "آتش باز درست کردن ممنوع " در اغلب موارد با جدیت دنبال میشود مخصوصا در فواصل آتشسوزی جنگلها  از ابتدای دسامبر تا انتهای فوریه  .حتما این امر را با  مقامات محلی برای اطلاعات بیشتر چک کنید .

برخی شرکتها امکاناتی مانند کمپ ها و ونهای اجاره ای را برای شما فراهم مینمایند .پارکهای مخصوص کاروان تا 5 ستاره رده بندی شده اند با همان ضوابط شبیه به هتلها .

Youth hostelsمهانسرای جوانان 

در سراسر استرالیا یافت میشوند و لی در مناطق شهری و با تراکم جمعیتی بالا متمرکز ترند . توجه داشته باشید فقط مهمانسراهای YHAدارای استانداردهای بین المللی هستند .

 ادامه دارد ....